Шахрайська пастка: невідомі ошукали двох жителів Сумщини на 95 тисяч гривень

0

Двоє жителів Конотопу повірили невідомим телефонним співрозмовникам, у результаті чого втратили більше 95 000 гривень. За даними фактами у поліції відкрили кримінальні провадження та ведуть пошуки шахраїв.

У першому випадку по допомогу до поліції звернувся 50-річний житель міста Конотоп. Він розповів, що в період з 31 серпня по 4 вересня його сім-картка була заблокована. Для її розблокування він звернувся до сервісного центру одного з операторів мобільного зв’язку. Через деякий час на його мобільний телефон почали надходити смс – повідомлення з інформацією про те, що на його ім’я було оформлено декілька кредитів на загальну суму 23 301 гривня.

У другому випадку жертвою псевдобанкіра стала 49-річна місцева жителька. Вона розповіла працівникам поліції про те, що зранку на її мобільний зателефонував невідомий чоловік, який представився працівником служби безпеки банку. Він повідомив, що зараз із її банківського рахунку знімаються гроші. Для того аби зупинити це, жінка повинна була надати всі реквізити своїх банківських карток, а також продиктувати коди, що надійдуть їй у повідомленні. Довірлива жінка чітко виконала всі інструкції невідомого співрозмовника. А коли виявила відсутність 72 000 гривень на картці, зрозуміла що її ошукали.

За даними фактами поліцейські відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та вживають всі необхідні заходи для встановлення осіб зловмисників та їх місцезнаходження.