У Шостці на вулиці знайшли мертву королівську кобру, а не пітона — експерти

0

Кобру могли викинути або вона втекла із тераріуму.

У м. Шостка Сумської області посеред вулиці знайшли 3-метрового пітона, проте експерти вважають, що плазун насправді найотруйніша змія на планеті — королівська кобра. 

У Харківському зоопарку повідомили, що знайдений посеред вулиці плазун — це не пітон. Там вважають, що це — королівська кобра. Змію могли ввезти контрабандою, проте вона загинула. 

«Ми можемо припустити, що її ввезли з Росії та намагалися перенаправити до Європи, але не довезли. Особливість утримання цієї змії у тому, що кормом для неї є інші змії. Тримати такий вид у домашніх умовах — це дуже дороге задоволення», — вважають у Харківському зоопарку. 

Там додали, що судячи із фото, змію викинули вже мертвою, проте фахівці зоопарку не відкидають, що вона могла виповзти і загинути через несприятливий клімат. Кобра могла належати власнику приватного зоопарку. 

Експерт BION Terrarium Center Олексій Марущак також переконаний, що на фото з Шостки найотруйніша змія на планеті — королівська кобра. Фахівець додає, що плазуну могло бути 4-5 роки, хоча в природніх умовах вони доживають до 20. 

«Мабуть, купували маленьку, а коли тварина почала досягати дорослих розмірів, просто викинули. Дорослі особини ростуть до 4-5 метрів завдовжки», — каже Олексій Марущак. 

Експерт каже, що змія могла подолати велику відстань та у неї ймовірно видалені отруйні зуби. Олексій Марущак зазначає, що кобри не популярні серед українських власників приватних зоопарків, оскільки вони дорогі та потребують особливих умов утримання. Як-от: тераріуму великого розміру та особливого харчування. 

Експертка серпентарію Royal Snakes Ксенія Ісламова вважає, що змія загинула, перебуваючи у чиїсь колекції, а потім її викинули на смітник. 

«Ця кобра харчується переважно рептиліями: іншими зміями, жабами, ящірками. А якщо припустити, що господар був досить досвідчений, то й утекти такій змії, тим більше її розмірів, було б непросто», — каже експертка. 

Фахівці пояснюють, що законно ввести таку змію в Україну не можна, оскільки це заборонено, а тому вона потрапила в Шостку контрабандою. Проте утримання диких тварин погано регулюється на законодавчому рівні. 

«У нашому законодавстві я не знаходив, яка відповідальність настає за утримання у себе такої тварини. Єдине, що може бути інкриміновано – жорстоке поводження з тваринами», – каже Олексій Марущак.