Як заклади культури Ямпільської громади працювали в умовах карантину

0

Інформацію  «Про проведення культурно-мистецьких заходів в умовах карантину на території Ямпільської селищної територіальної громади» депутатам представив Начальник відділу культури та туризму Олександр РЯБУХА

В умовах роботи карантинних обмежень установи відділу культури та туризму Ямпільської селищної ради провели всі заплановані культурно-мистецькі заходи, змінивши форму їх проведення з наголосом на використання мережі Інтернет.

Взявши до уваги досвід зарубіжних книгозбірень, рекомендації Української бібліотечної асоціації, використовуючи свої напрацювання бібліотеки-філії Ямпільської публічної бібліотеки проводили роботу по обслуговуванню користувачів та інформаційно-просвітницькі заходи відповідно до карантинних обмежень.

Надавалися бібліотечні послуги за попереднім замовленням. В соціальній мережі Фейсбук були розміщені публікації про книги, письменників, рекомендації щодо читання новинок на карантині, перелік сервісів з відкритим доступом до повнотекстових версій книг, тематичні презентації та онлайн-виставки (загальна кількість – 81), серед яких заходи до Дня пам’яті кіборгів, до Дня вшанування  учасників бойових дій на території інших держав, до Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війни та інші.

В період літніх канікул у центральній публічній бібліотеці продовжують діяти бібліотечний кінозал «Мультітека на канікулах» та Ігротека «Граймо разом!».

Бібліотеки комунального закладу надають  додаткові платні послуги  мешканцям громади, такі як роздрук, сканування, ксерокопіювання документів, виконання бібліографічних та фактографічних довідок, та отримують добровільні  внески від членів клубу «Книголюб». Всього з початку року отримано 5669 гривень.

У грудні 2020 року жителів громади з новорічно-різдвяними святами вітали працівники клубних закладів. Привітання відбулися у формі челенджу.

На сторінці Ямпільського центру культури і дозвілля в мережі Фейсбук у новорічну ніч було представлено мюзикл «Новорічний вогник — 2020» з новорічно-різдвяними піснями у виконанні солістів та творчих колективів Ямпільського центру культури і дозвілля, який отримав понад 10 тисяч переглядів.  

До Міжнародного дня прав жінок і миру проведено 8 концертів (Ямпільським ЦКіД та Грем’яцьким, Паліївським, Шатрищенським, Степненським, Усоцьким, Білицьким філіалами) з частковим заповненням глядацьких залів.

З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення та 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні клубними закладами громади було проведено низку тематичних заходів, серед яких слід виділити інноваційні форми проведення, а саме: відеокліп з кавером на пісню «Журавлі» Білицького філіалу та відеопроєкт Усоцького філіалу «Пам’ятаємо всіх поіменно».

Центром культури і дозвілля проведені патріотична акція «Пісні Перемоги», відеомарафон «Незгасне пам’яті вогонь», які опубліковані у мережі Фейсбук.  

До Всесвітнього дня вишиванки проведена акція «Вдягни селище у вишиванку», до якої були залучені працівники різних комунальних установ селища та школярі.

До Міжнародного дня сім’ї був проведений фотоконкурс «Моя щаслива родина».

Аматорський драматичний колектив «Водевіль» взяв участь в обласному дистанційному фестивалі-конкурсі театральних колективів «Театральні обрії», зразковий аматорський ансамбль танцю «Альянс» — в обласному святі дитячої творчості «Юні таланти Сумщині – рідній Україні» в м. Путивль.

Протягом червня-липня 2021 року у громаді був проведений багатожанровий фестиваль «Ямпільський зорепад» в рамках святкування днів сіл громади, підсумки якого були оголошені під час проведення Дня Ямпільської громади.

Нові форми роботи були використані центром культури і дозвілля під час відзначення Дня Державного Прапора України, Дня незалежності України та Дня Ямпільської громади.

У І півріччі поточного року учнями нашої мистецької школи було взято участь у 9 дистанційних міжнародних фестивалях, де вони посіли призові місця.

Краєзнавчим музеєм була підготовлена та презентована виставка «Побутова порцеляна та фаянс. ХХ століття», яка буде діяти до 31.12.2021 року. До 30-річчя незалежності України було розроблено та презентовано  виставковий проєкт «Моє серце б’ється в ритмі моєї країни» в рамках Дня Ямпільської громади.

В рамках святкування 170-річчя від дня народження М.М.Неплюєва буде відкрито закладну дошку Хрестовоздвиженського храму на будівлі Воздвиженського старостату.