Священника з Вороніжа визнали винним у розпалюванні релігійної ворожнечі

0

Шосткинський міжрайонний суд встановив, що настоятель Свято-Покровського храму Шосткинського благочиння Конотопської Єпархії Української православної церкви (Московського патріархату) вчинив злочин за наступних обставин:

У 2019 році, перебуваючи на території селища Вороніж, маючи негативні погляди на створення Православної церкви України (Київської митрополії), вважаючи її не канонічною, у нього виник умисел на розповсюдження через мережу Інтернет текстів з закликами та висловами, спрямованими на розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, на образу почуттів громадян у зв`язку з їх релігійними переконаннями, а також пряме обмеження прав громадян за ознаками релігійних та інших переконань.

25 серпня 2019 року о 14 год. 39 хв. Священник на своїй сторінці в Фейсбук опублікував наступне повідомлення: 

«Я ждал: когда же опубликуют… и вот новость! В нашем Воронеже строят НЕ православний храм! Возмущениям наших жителей просто нет предела, но местным властям (которые НИКОГДА не посещают храм Божий ) нет до зтого внимания. Сами далеки от Церкви и еще в добавок продвигают церковний раскол. Старинный поселок Воронеж не нуждается в 4-ом храме — который якобы назвали «православным», но на самом деле им не является! Три храма православных уже есть! И люди не ходят в них, так зачем же еще строить дополнительно храм? Неужели некуда девать деньги?».

Схожі публікації він продовжував регулярно викладати на своїй сторінці.

Відповідно до висновку судово-лінгвістичної (семантико-текстуальної) експертизи Національної наукового центру «Інститут судових експертиз ім. Засл. проф. М.С. Бокаріуса» Міністерства юстиції України від 11.02.2021 № 9751, у його текстових дописах були публічні заклики до негативного (ворожого) ставлення до певних соціальних груп людей за релігійною та класовою приналежністю, що містять негативну (зокрема й образливу) інформацію про вказані соціальні групи, а також відомості про необхідність прямого обмеження прав на будівництво свого храму соціальної групи людей, які підтримують Православну церкву України.

Суд визнав священника винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 161 КК України та призначив йому покарання в виді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в сумі 8500 гривень.